Історія

Історія Державного підприємства «Київський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»

 

 

До створення інституту землеустрою в 1961 році роботи по землевпорядкуванню виконувалися виробничими підрозділами відділів землевпорядкування і сівозмін обласних управлінь сільського господарства, а також Каховською та Київською землевпорядною експедицією. В кожній області спеціалістів із землевпорядкування налічувалось від 100 до 200 співробітників.

У зв’язку з назрілою проблемою впровадження єдиної державної політики раціонального використання і охорони земельних ресурсів і своєчасного виконання завдань поставлених перед землевпорядною службою України наказом Міністерства сільського господарства УРСР від 24.04.1961 року було прийнято рішення про створення Республіканського інституту по землевпорядкуванню «Укрземпроект». До складу інституту увійшло центральне виробництво та 25 обласних землевпорядних експедицій, створених на основі обласних управлінь сільського господарства, а також Каховська землевпорядна експедиція.

В жовтні 1969 року 24 обласних землевпорядних експедицій було перетворено на філії інституту «Укрземпроект». Директором Республіканського інституту по землевпорядкуванню «Укрземпроект» було призначено Коломійця Івана Івановича.

У 1964 році директором інституту призначено Добротіна Миколу Сергійовича.

У 1974 році директором Республіканського інституту по землевпорядкуванню «Укрземпроект» було призначено Новаківського Леоніда Яковича.

Починаючи з липня 1989 року Республіканський проектний інститут по землевпорядкуванню «Укрземпроект» був перейменований на Український науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут землеустрою «УкрНДІземпроект» з підпорядкуванням Держагропрому УРСР.

В грудні 1990 року інститут землеустрою ввійшов до  складу Української академії аграрних наук і в 1992 році отримав назву Інститут землеустрою Української академії аграрних наук.

У 2003 році інститут був підпорядкований Держкомзему України, при цьому також була змінена його назва на Державне підприємство «Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». Обласним філіалам інституту в цей час надано статус самостійних регіональних інститутів.

 

ДП «Київський інститут землеустрою»

В 1961 році Київську землевпорядну експедицію інституту «Укрземпроект» очолив Сіденко Гаврило Максимович. В 1969 році на базі Київської та Каховської землевпорядних експедицій було створено Київське відділення інституту «Укрземпроект» під керівництвом Кушніра Василя Григоровича.

У 1973 році директором Київського відділення став Слісаренко Михайло Арсентійович. В 1992 році на посаду директора Київського відділення було призначено Тернавчука Василя Васильовича.

У 2003 році директором Державного підприємства «Київський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» було призначено Дороша Йосипа Мирославовича.

З 2016 року очолювала ДП «Київський інститут землеустрою» Сілюкова Світлана Миколаївна.

З листопада 2017 року і до тепер очолює інститут Левченко Олег Васильович.

Державне підприємство «Київський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» є провідним підприємством, що виконує науково-дослідні та проектні роботи в галузі використання та охорони земельних ресурсів Київської області.